Materiály květináčů

sklolaminátové květináče

Keramické květináče

Jsou zřejmě nejrozšířenějším typem květináčů. Používá se pro ně také pojmenování terracotové, nebo terakotové květináče. Z latiny volně přeloženo „vypálená hlína“.  Typickou barvou pro keramické květináče je hnědooranžová. Dříve se hliněné – keramické květináče nechávaly vypálit na slunci, dnes se používají vysokoteplotní pece. Keramika se výborně hodí pro pěstování rostlin, ale je křehká.

 

Hliníkolaminátové květináče

Zcela nový kompozitní materiál z hliníku a laminátu přináší výborné vlastnosti pro tyto moderní květináče. Jsou velmi pevné, nerozbitné, lehké a lze je použít jak v interiérech tak venku v exteriérech. Jejich řada se jmenuje LEICHTSIN květináče.  Povrchová úprava je provedena ve vysokém lesku. Designově se jedná o velmi povedené květináče a truhlíky v různých barvách a tvarech.  TI když jsou tyto květináče lehoučké díky vyvedenému designu působí masivně.

Pozinkované květináče

Kovové květináče mají několik zajímavých vlastností. Díky tenkému plechu mohou být velice lehké. Ale protože kov jak známo podléhá korozi je vždy nutná dostatečná povrchová úprava. Kovové květináče tak mohou být ošetřeny speciální nátěrovou barvou, nebo což je lepší varianta. Mohou být pokoveny zinkem. Pozinkované květináče jsou voděodolné.

Plastové květináče

Květináče z umělé hmoty, nejčastěji polypropylenu představují nejlevnější verzi všech druhů květináčů a truhlíků. Jsou velice nenáročné a odolné. Jejich vzhled většinou imituje keramické květináče.

Polyratanové květináče

Polyratan vznikl vlastně jako náhrada přírodního ratanu proto, aby mohl být použit i v exteriéru. Svým vzhledem velmi věrně napodobuje svůj přírodní vzor téměř k nerozeznání. Ratanové květináče jsou velmi elegantní a díky svému přírodnímu vzhledu zcela přirozené v kontextu s rostlinou. Používají se jak do interiéru, tak exteriéru. Polyratanové květináče jsou vlastně pouze květinové obaly. Vlastní rostlina je umístěna v pozinkované vložce.

Sklolaminátové květináče

Jedná se o moderní, vysoce odolný kompozitní materiál vytvořený ze skleněných vláken které zaručují jejich tvrdost a pevnost a pryskyřic. Tento materiál se využívá pro květináče čím dál více především pro své skvělé vlastnosti a možnosti designových květináčů.

Nerezové květináče

Nerezové květináče mají několik zásadních výhod. Díky tenkému plechu jsou obvykle poměrně lehké a přitom pevné a odolné. Další výhodou je elegantní design, díky které bude i obyčejná rostlina rázem vypadat luxusně. Většina našich nerez květináčů je dále opatřena podvozkem s kolečky pro snazší transport i velmi těžkých rostlin.

Fiberstone květináče

Lehké a extrémně odolné květináče z materiálu fiberstone vám nabízejí dokonalé spojení elegance a pevnosti. Vyrobeny ze speciální směsi pryskyřice a jemně mletého přírodního kamene, tyto truhlíky jsou navrženy s ohledem na praktičnost a estetiku. Některé varianty jsou dokonce koncipovány tak, aby řešily problémy s omezeným prostorem. Bez ohledu na velikost či umístění, všechny modely jsou vhodné pro interiérové i exteriérové použití a odolné vůči UV záření i mrazu. Větší varianty disponují navíc zesílenými hranami, což zvyšuje jejich odolnost. Díky svému nadčasovému designu, střízlivým barevným provedením a univerzálnímu využití představují fiberstone truhlíky žádaný doplněk pro každý typ prostředí, který dodá vašemu domovu či zahradě elegantní dotek přírodního stylu.

Nevíte si rady s výběrem? Pokračujte článkem jak vybrat květináč.

Další materiály

K výrobě květináčů se používají i další materiály jakou je dřevo, bambus podobně

Kde květináče koupit

Navštivte shop na květináče a příslušenství pro pěstování rostlin. Nevíte, jaký výrobek vybrat? Nezávazně nás kontaktujte!