O květináčích

Každá rostlina potřebuje ke svému životu několik věcí. Vláhu, sluneční světlo a zem, v níž bude růst. Zem sama o sobě není příliš zdobná, a proto lidé přišli s myšlenkou ji zkrášlit. K tomuto účelu slouží květináče. Nepostradatelný pomocník každého pěstitele, bez něhož by žádná rostlina nemohla růst uvnitř budovy a nemohla být na místech, která nejsou pro její růst zcela ideální.

Květináče jsou v současné době velice různorodé. Vyrábějí se z různých materiálů v různých dekorech a barvách. Některé jsou jednoduché a účelné jiné zase zdobné a tak dále. Obecně lze květináče rozdělit na umělé a keramické či kameninové. Liší se hlavně svými specifickými vlastnostmi, které je předurčují k určitému použití. Plastové květináče se obvykle používají na místech, která by neměla být přetěžována (terasy, subtilní stojany). Jejich výhodou je opravdu nízká váha a tudíž i jednoduchá manipulace s nimi. Bývají také levnější. Nabízejí se v řadě různých barev a dokonce některé natolik věrně imitují přírodní materiály, že je obtížné je od sebe vůbec rozeznat.

Druhým typem jsou keramické, či kameninové květináče. Jsou obvykle o něco těžší než plastové a zároveň také mají o něco lepší stabilitu. Tento typ květináčů je především ozdobný, tudíž škála barev, tvarů a zdobení je téměř nepřeberná. Zároveň mohou moderní květináče disponovat i různými technologiemi, které například sami plánují zálivku. Rizikem u tohoto druhu květináčů je, že jsou poměrně křehké a náchylné k odlupování svrchní glazury. Proto při výběru dbejte i na určení. Květináče pro venkovní použití bývají obvykle v tomto ohledu lépe ošetřené a lépe tak vzdorují povětrnostním vlivům.

Květináče mohou být i výrazný interiérový prvek a mohou doplňovat ostatní vybavení. Stejně tak osazení může být různé. Může se jednat o živé, ale i umělé květiny, nejrůznější aranžmá apod. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Pusťte se do výběru a vyberte to nejlepší pro vás.